

Uwaga!
Autobus przyjedzie za 3 minuty.
Zeskanuj, aby pobrać aplikację
Wyświetl ten adres w Google Maps
Bezpośrednie połączenia z tego miasta
|
51 |
Liczba przystanków autobusowych
|
1 |
Kraj
|
Polska |
Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to miasto z trzema uniwersytetami państwowymi oraz szesnastoma innymi uniwersytetami i uczelniami. Od czasu przyznania miastu praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego w 1346 roku Bydgoszcz urosła do rangi dynamicznie rozwijającego się ośrodka gospodarczego. Chociaż to sąsiedni Toruń jest popularnym ośrodkiem turystycznym w regionie, i w Bydgoszczy nie brakuje atrakcji. Zwiedzających przyciąga atrakcyjne położenie miasta nad rzeką i kanałami biegnącym przez jego centrum. Codzienne życie, działalność kulturalna, sportowa i biznesowa miasta odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Brdy.
Zwiedzanie Bydgoszczy rozpocznij od serca Bydgoszczy czyli Wyspy Młyńskiej. Jest to urzekające miejsce znajdujące się w samym sercu miasta, tuż przy Starym Rynku. Począwszy od średniowiecza, przez kilka następnych wieków, Wyspa Młyńska była ośrodkiem przemysłowym. Od 1594 do 1688 roku znajdowała się tutaj Królewska mennica. Obecnie Wyspa Młyńska jest zieloną oazą w centrum miasta. Większość budynków znajdujących się na wyspie pochodzi z XIX wieku. Jednak tak zwana piwnica Białego Spichlerza pamięta wiek XV. Woda, kładki, stare młyny (obecnie muzea), budynki z czerwonej cegły odbite w głębi Młynówki (zwanej Bydgoską Wenecją) - wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę.
Następnie warto przejść się nad Kanał Bydgoski. Został on zbudowany w latach 1773-1774 w ramach międzynarodowej drogi wodnej. Przez swoje dopływy - rzekę Brdę, Notecę i Wartę - kanał łączy Wisłę i Odrę. Powstanie Kanału Bydgoskiego przyczyniło się do dynamicznego rozwoju miasta. Poprzez zastosowanie nowoczesnych urządzeń hydrotechnicznych oraz połączenie budynków przemysłowych, mieszkalnych i rekreacyjnych stworzono niepowtarzalny styl miasta. Bydgoszcz zyskała status jednego z głównych centrów śródlądowego transportu wodnego.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wodze w Bydgoszczy, zajrzyj do słynnej Wieży Ciśnień. Została ona otwarta w 1900 roku na wzgórzu znanym dziś jako Wzgórze Gen. Dawniej odgrywała ona bardzo ważną rolę w nowoczesnym systemie wodociągów w Bydgoszczy. Ta lekko przysadzista, cylindryczna wieża mieści zbiornik wyrównawczy, który od 90 lat gwarantuje właściwe ciśnienie wody. W godzinach zwiększonego zużycia, wieża zapewnia konsumentom dostęp do bieżącej wody bez żadnych problemów.
Jedną z najważniejszych atrakcji Bydgoszczy jest Katedra. W 2004 r. Kościół Bydgoszcz Fara został podniesiony do rangi katedry diecezji bydgoskiej dekretem Ojca Świętego Jana Pawła II. Przez wiele stuleci i kilkadziesiąt pokoleń mieszkańców Bydgoszczy, był on najbardziej znaczącym kościołem.
Bydgoszcz pojawiła się po raz pierwszy w zapisach historycznych 28 czerwca 1238 r. Choć nazwa "Bydgoszcz" nie jest wymieniona, wiemy, że cytowany Budegac to miasto nad rzeką Brdą. Bydgoszcz, jako miasto chroniące przeprawę przez rzekę, powstało najprawdopodobniej na początku XI wieku na terenie dzisiejszego kościoła św. Andrzeja Boboli. Osada poza murami miasta zaczęła rozwijać się na południu.
To tutaj w XIII wieku wybudowano najstarszy kościół miasta, którym był nieistniejący już kościół św. Idziego. Na początku XIV wieku Kasztelina Bydgoska wchodziła w skład Księstwa Bydgoskiego i Wyszogrodu, najbardziej wysuniętej na północ części pogranicza polsko-krzyżackiego. Podczas jednej z wojen polsko-krzyżackich w latach 1327-1332, najważniejsze miasta Księstwa zostały spalone przez Krzyżaków. Na podstawie traktatu kaliskiego z 1343 r. Kazimierz Wielki odzyskał Kujawy wraz z Bydgoszczą, dla której miał wielkie plany. Miasto miało stać się głównym miastem północnych Kujaw. Z drugiej strony Wyszogród nigdy nie został przebudowany po zniszczeniach poniesionych w 1330 r. W 19 kwietnia 1346 r. król Kazimierz III nadał miastu Bydgoszcz statut fundacyjny wydany w Brześciu Kujawskim. Statut przyznawał gminie prawo magdeburskie. Nowa osada miała się rozwijać na niezamieszkanej równinie, położonej na zachód od istniejącego miasta.
W Bydgoszczy znajduje się mnóstwo miejsc, w których można dobrze zjeść i się napić, w tym m.in. Kredens, Browar Pub, Pub Babci, Pub Jack Daniels. Przejdź się wzdłuż rzeki i na główny plac, aby poznać najpopularniejsze restauracje, puby, kawiarnie oraz kluby. Na wymienionym wcześniej kanale znajduje się także parę interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Po zmierzchu, w Bydgoszczy rozbrzmiewa jazz, salsa, pop i wielu innych pulsujących melodii. Przy tak dużym wyborze nie trudno będzie znaleźć coś, co Ci się spodoba.
Fani słodkości zdecydowanie powinni wybrać się do Karmelkowej Krainy! Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Bydgoszczy, w którym powstają słodycze. W ofercie Karmelkowej Krainy można znaleźć ręcznie robione lizaki, cukierki i inne formy z karmelu lub czekolady. Specjalnością tego miejsca jest różnorodność smaków, które zaskakują niejednego klienta. Dzięki tej różnorodności każdy może znaleźć smak dla siebie. Ponadto Karmelkowa Kraina organizuje pokazy produkcji słodyczy i lekcje ich tworzenia, podczas których samodzielnie można zrobić lizaka.
W północnej części miasta, zaledwie 5 km od centrum, znajduje się Leśny Park Kultury i Wypoczynku - Myślęcinek. Jest to jeden z największych kompleksów rekreacyjnych w Polsce. Zajmuje powierzchnię 830 ha, z czego blisko 500 ha stanowią siedliska leśne obejmujące stuletnie okazy drzew liściastych. Jest to obszar o szczególnych walorach przyrodniczych, rekreacyjnych i edukacyjnych.
Myślęcinek swoją atrakcyjność zawdzięcza nie tylko warunkom naturalnym, ale także znakomitym połączeniom komunikacyjnym z centrum Bydgoszczy. Łatwo dojedziesz tutaj dzięki wielu połączeniom tramwajowym i autobusowym. Po parku możesz się poruszać pojazdem przypominającym stary pociąg. Obok parku znajduje się również ZOO!
Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.
Nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do miasta Bydgoszcz, niż podróż z FlixBusem. Nasze usługi są dostępne w wielu różnych krajach, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz bez problemu dostać się do miasta Bydgoszcz. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Ceny biletów do miasta Bydgoszcz zaczynają się od zaledwie 9,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by zarezerwować bilet z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać bezpłatnej aplikacji FlixBusa, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych autobusach.
Dojazd do miasta Bydgoszcz z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 51 połączeniom z miastem Bydgoszcz możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Bydgoszcz czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBusa. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Bydgoszcz w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod kątem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.
Gotowi zarezerwować podróż do miasta Bydgoszcz? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.
Usługi na pokładzie zależne są od dostępności