FlixBus z ofertą na wiosnę i lato 2023 – 5 nowych krajów i 80 nowych miast w siatce połączeń

20/04/2023

Warszawa, 20 kwietnia 2023 – FlixBus wznawia linie sezonowe i prezentuje siatkę połączeń wiosenno-letnich. W szczycie sezonu dostępnych będzie ponad 130 połączeń krajowych i zagranicznych. Tym razem kalendarz rezerwacji FlixBusa jest otwarty z większym wyprzedzeniem niż zazwyczaj, bo już dziś można zarezerwować bilety na podróże aż do połowy stycznia 2024 roku.

FlixBus, globalny lider branży travel-tech, otworzył sprzedaż biletów i przedstawił pełną siatkę połączeń na rok 2023. W szczycie sezonu FlixBus udostępni o 15% więcej linii w porównaniu do sezonu wiosenno-letniego w 2022 roku. Obecnie w siatce jest 110 połączeń krajowych i zagranicznych, a liczba ta będzie rosnąć w najbliższych miesiącach.

- Rok temu uruchomiliśmy więcej połączeń niż przed pandemią, a dziś oferta FlixBusa jest jeszcze większa niż w 2022 roku. Obserwujemy stale rosnący ruch i zainteresowanie podróżowaniem po Polsce i Europie. Nie jest to już tylko chwilowy trend po pandemiczny, a stała tendencja, dlatego nieustannie rozbudowujemy siatkę połączeń. Naszym celem jest zaspokoić zapotrzebowanie i zapewnić łatwy sposób na podróżowanie dostępny dla każdego mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich. – W tym roku w szczytowym momencie sezonu liniami FlixBusa z Polski będzie można dotrzeć do 20 krajów Europy oraz do ponad 450 miast w Polsce i za granicą bez żadnej przesiadki.

W tym roku w ofercie pojawiły się połączenia do 80 nowych miast i 5 nowych krajów. Polskie miasta, które dołączyły do siatki to m.in. Giżycko, Mrągowo, Mikoszewo czy Węgorzewo. Łącznie w szczycie sezonu FlixBus dojedzie do ponad 190 miast w Polsce i ponad 260 za granicą. Z końcem kwietnia startują nowe połączenia międzynarodowe do państw, które po raz pierwszy dostępne są bezpośrednio z Polski. FlixBus od 27 kwietnia będzie jeździł także do Luksemburga, Szwecji, Słowenii, Rumunii i Szwajcarii, dzięki czemu bez żadnej przesiadki dotrzemy m.in. do Bukaresztu, Lubljany, Malmö i Zurychu.

Najciekawsze krajowe linie sezonowe FlixBusa (główne przystanki):

  • 1201: Warszawa – Mikoszewo – Jantar – Kąty Rybackie – Krynica Morska (od 08.06)
  • N1313: Wrocław – Zielona Góra – Szczecin – Kołobrzeg (od 23.06)
  • 1306: Poznań – Wrocław – Jelenia Góra – Karpacz (od 23.06)
  • N1303: Węgorzewo – Olsztyn – Warszawa – Łódź – Wrocław – Praga (od 27.06)

Najciekawsze zagraniczne trasy FlixBusa:

  • N1376: Kraków – Berlin – Kopenhaga – Malmö (od 27.04)
  • N1293: Gdańsk – Wrocław – Bratysława – Budapeszt (od 7.06)
  • N1283: Kraków – Zagrzeb – Split (od 23.06)
  • 986: Warszawa – Kraków – Poprad – Budapeszt – Dubrownik (od 25.06)

Wszystkie wyżej wymienione połączenia są już dostępne w sprzedaży na stronie www.flixbus.pl.

FlixBus oferuje również połączenia z Polski do krajów bałtyckich, które w sezonie letnim będą kursować codziennie na każdej z 9 linii do Litwy, Łotwy i Estonii. Zielone autobusy zatrzymują się m.in. w Druskiennikach, Kownie, Parnawie, Rydze, Tallinnie czy Wilnie. Ponadto, FlixBus stale rozwija swoją siatkę połączeń do Ukrainy. Na ten moment ze wschodniej granicy do krajów Europy kursuje aż 20 linii, na których kierowcy wykonują niemal 900 kursów miesięcznie. W Ukrainie FlixBus jeździ do 21 miast, m.in. do Lwowa, Kijowa, Żytomierza, Odessy czy Humania.

FlixBus zapewnia możliwość biletów ze znacznym wyprzedzeniem. Kalendarz rezerwacji otwarty jest do 14 stycznia 2024 roku, co oznacza, że już teraz można zaplanować swoje podróże nawet na Boże Narodzenie czy Nowy Rok. Dzięki temu pasażerowie mogą oszczędzić pieniądze, dokonując rezerwacji z wyprzedzeniem. Zarządzanie cenami biletów FlixBusa opiera się na modelu dynamicznym, co oznacza, że im więcej jest biletów dostępnych na dane połączenie, tym mniejszy jest koszt za pojedynczy przejazd. Dlatego im wcześniej zarezerwowana zostanie podróż, tym mniej za nią zapłacimy.

Z rowerem na wakacje

FlixBus to nowoczesny dostawca mobilności, który w cenie biletu za przejazd oferuje wiele udogodnień. Na stronie internetowej lub w aplikacji FlixBusa można sprawdzić dokładne miejsce odjazdu autobusu, a nawet śledzić jego położenie w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, w przypadku zmiany daty podróży, FlixBus oferuje możliwość bezpłatnej wymiany biletu do 15 minut przed zaplanowaną podróżą.

Od 1 marca w podróż FlixBusem można zabrać ze sobą również rower. W tym celu wystarczy zaznaczyć w wyszukiwarce liczbę rowerów, jaką chcemy przewieźć. Autobusy FlixBusa są wyposażone w specjalne bagażniki rowerowe zamontowane na tyle pojazdów. W przypadku, gdy dana trasa nie jest obsługiwana przez autobus z bagażnikiem, aby móc przewieźć rower należy w momencie dokonywania rezerwacji dokupić bagaż specjalny. Wtedy transport roweru odbędzie się w luku bagażowym w specjalnym pokrowcu.

Ekspansja zielonych linii

Rok 2022 był najbardziej udanym rokiem w historii Flixa – firma zakończyła go rekordowo wysokim wynikiem i przychodem w wysokości ponad 1,5 mld euro. Dodatkowo, spółka osiągnęła rentowność na poziomie EBITDA i odnotowała wzrost przychodów o 185% w porównaniu do 2021 roku. Flix kontynuuje globalną ekspansję, uruchamiając połączenia autobusowe w kolejnych krajach. Niedługo do oferty FlixBusa dołącza także Grecja, gdzie pierwsze połączenia autobusowe ruszają w czerwcu tego roku.

 

O Flix

Flix to globalny lider traveltech oferujący nowoczesne opcje wygodnych, przystępnych cenowo i przyjaznych środowisku podróży poprzez usługi FlixBus i FlixTrain. Od 2013 Flix zmienia sposób podróżowania milionów pasażerów, a obecnie spółka oferuje swoje usługi w 40 krajach, docierając do ponad 5500 destynacji. FlixBus, jako pierwsza marka na polskim rynku autobusowym, zaoferował pasażerom możliwość rekompensaty śladu węglowego wytworzonego podczas przejazdu. Spółka regularnie testuje innowacyjne rozwiązania technologiczne, które napędzają zrównoważony rozwój – po wprowadzeniu do floty autobusów elektrycznych, w 2021 roku na drogach pojawiły się pierwsze autobusy zasilane biogazem. Celem Flix jest dążenie do osiągnięcia 100% neutralności emisyjnej.