Rzeszów
Rzeszów to największe miasto w południowo-wschodniej Polsce.
Podkarpacie to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Polsce. To wyjątkowe miejsce zapewnia wiele atrakcji i wprowadza w dobry nastrój. Można tam korzystać z otaczających uroków natury. Bieszczady to europejska oaza dzikiej przyrody, której okazy można podziwiać w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Warto również wybrać się na Tarnicę nad Jezioro Solińskie, które jest największym sztucznym jeziorem w Polsce. Zapora wodna czy Rezerwat przyrody Prządki to doskonałe miejsca dla tych, którzy chcą w pełni cieszyć się naturą lub wybrać się na pieszą wędrówkę. Miłośnicy historii będą zachwyceni zamkami w Łańcucie i Sanoku oraz renesansowymi pałacami w Baranowie Sandomierskim i Krasiczynie.
Rzeszów to największe miasto w południowo-wschodniej Polsce. Jest stolicą województwa podkarpackiego. Miasto pełni rolę ważnego ośrodka przemysłu lotniczego i branży usługowej oraz oferuje znacznie więcej innych rozrywek. Nie możesz ominąć uroczej starówki ani tętniącego życiem centrum miasta. Zarezerwuj bilet i poznaj historyczne zabytki, takie jak Pałac Lubomirskich i Zamek Rzeszowski.
Najciekawsze atrakcje na Podkarpaciu:
Zamek w Łańcucie
Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.
Galeria Zdzisława Beksińskiego
Największa na świecie – licząca ok. 600 prac – ekspozycja prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych – Zdzisława Beksińskiego. Wystawa jest retrospektywą odzwierciedlającą rozwój i przemiany stylistyczno-formalne, jakim jego sztuka podlegała w czasie.
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzki Park Narodowy jest jednym z 23 polskich parków narodowych położonym w Bieszczadach Zachodnich. Utworzony w 1973 r. Spośród polskich gór tylko tutaj spotkamy tak specyficzny piętrowy układ roślinności, gdzie regiel dolny przechodzi w strefę subalpejską, zwaną połoninami. Głównymi walorami parku są m.in. dobrze zachowane torfowiska wysokie, unikatowe zbiorowiska roślinne i występowanie gatunków roślin alpejskich.
Skansen w Sanoku
Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie. Pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce. Na terenie Parku Etnograficznego urządzono wspaniałą stałą ekspozycję malarstwa ikonowego pt. Ikona karpacka, na której zaprezentowano ponad 220 ikon (od XV do XX w.) ukazujących pełny rozwój tego typu malarstwa w strefie polskich Karpat.
Dopełnieniem działalności wystawienniczej są wystawy czasowe organizowane ze zbiorów własnych (na ekspozycjach i w magazynach znajduje się bowiem blisko 30.000 muzealiów skupiających zabytki z zakresu kultury ludowej, kultury mieszkańców podkarpackich miast i miasteczek, w tym bogate kolekcje ikon, oleodruków, judaików, zegarów, naczyń miedzianych, ceramiki, kilimów oraz innych przedmiotów z zakresu sztuki i rzemiosła artystycznego).
Centrum Dziedzicwa Szkła w Krośnie
Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa i nowoczesnym technikom Centrum Dziedzictwa Szkła nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale także ją tworzy. Najważniejszymi atrakcjami Centrum są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. W Centrum zapoznać się także można z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzorniczego i designu.